Lexican toimihenkilöstö valittiin syyskokouksessa marraskuussa 2022! Kuvasta puuttuvat Sara Arvola, Martta Holma, Salli Lehtonen, Ilona Lehtonen ja Silja Tarvainen.

Kahvituntitoimihenkilö: Sara Arvola (tg: @sararvola)

Sometoimihenkilö: Riia Ketoja (tg: @riiaketoja)

Tapahtumatoimihenkilöt: Sonja Myllymäki, Vilma Levänen, Tytti Lindberg ja Martta Holma

KIELARIT-toimihenkilö: Elina Salovuori (kielarit@lexicary.fi / tg: @elinainkeri)

KIELARIT-apu: Ilona Lehtonen (kielarit@lexicary.fi)

Nakkitoimihenkilö: Tiiti Tähtisaari (tiiti.tahtisaari@tuni.fi / tg: @Tiidsy)

Kontekstin päätoimittaja: Ville Porkka (ville.porkka@tuni.fi / tg: @VPorkka)

Liikuntatoimihenkilö: Erik Toikka (erik.toikka@tuni.fi / tg: @eriktoikka)

Kulttuuritoimihenkilö: Aarni Kestinen (aarni.kestinen@tuni.fi / tg: @aarnines)

Ulkosuhdetoimihenkilö: Elina Salovuori (yrityssuhteet@lexicary.fi / tg: @elinainkeri)

Hankintatoimihenkilö: Laura Kastell (hankinnat@lexicary.fi / tg: @kauralastu)

Ainejärjestötilatoimihenkilö: Silja Tarvainen (silja.tarvainen@tuni.fi / tg: @sizsof)

Seniorituutoritoimihenkilö: Luukas Keränen (sihteeri@lexicary.fi / tg: @luukeri)

Koulutuspoliittinen toimihenkilö: Emma Hannibal

Verenluovutustoimihenkilö: Ilmari Puiseva (talous@lexicary.fi / tg: @Irmali)

Ympäristötoimihenkilö: Silja Tarvainen (silja.tarvainen@tuni.fi / tg: @sizsof)

Vuosijuhlatoimihenkilö: Veera Pölhö (veera.polho@tuni.fi) / tg: @veerpaluu)

Tuutoritoimihenkilö: Salli Lehtonen

Käännöstoimihenkilö: Nooa Nurmi (nooa.nurmi@tuni.fi / tg: @NNurmi)

Häirintäyhdyshenkilöt: Erik Toikka ja Alexandra Marinova (hairinta@lexicary.fi / tg: @eriktoikka & @alexandramarinova)